Predarea Limbii Engleze prin Povestiri

Proiectul ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ a ajuns la a treia mobilitate care s-a desfășurat  în Sofia, Bulgaria. La această întâlnire au participat profesori și elevi din Italia, Turcia, Polonia, Bulgaria și Romania. Profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda, împreună cu elevii Timeea Gudiu, Laura Mang, Lucia Marian, Tania Gheorghei, Gabriela Tulcan și Delia Vesa au reprezentat Colegiul Mihai Viteazul Ineu.

Predarea Limbii Engleze prin Povestiri

În cadrul activităților elevii și-au dezvoltat competențele lingvistice prin intermediul gândirii critice, colaborării și comunicării la nivel internațional. Cultura și civilizația Bulgariei au fost prezentate de elevii țării gazde, iar ziua dedicată vizitelor culturale a inclus orașul Plodviv, oraș declarat centru cultural european 2019.

Următoarea mobilitate a proiectului va avea loc la Colegiul Mihai viteazul Ineu în perioada 20-26 octombrie 2019 în cadrul căreia vom fi gazdele profesorilor și elevilor din Italia, Turcia, Polonia și Bulgaria.

Felicitări tuturor profesorilor și elevilor implicați în programul Erasmus+!