Marius Crainic

Erasmus+

• Proiectul ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ a ajuns la a treia mobilitate care s-a desfășurat  în Sofia, Bulgaria. La această întâlnire au participat profesori și elevi din Italia, Turcia, Polonia, Bulgaria și Romania. Profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda, împreună cu elevii Timeea Gudiu, Laura Mang, Lucia Marian, Tania Gheorghei, Gabriela Tulcan și Delia Vesa au reprezentat Colegiul Mihai Viteazul Ineu.
    03.06.2019 10:12 | mai mult »
  • Săptămâna care s-a încheiat a fost plină de evenimente inedite pentru profesorii și elevii Colegiului Mihai Viteazul Ineu care au participat la a doua mobilitate a proiectului ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ ce s-a desfășurat în localitatea Benevento din Italia. Profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda, împreună cu elevii Ionuț Faur, Alexandru Tripon, Iasmin Cătană, Eduard Jurj, Răzvan Hușveth, Alexandru Ciocan și Andrei Lela au luat parte la schimbul de experiență la care au colaborat elevi și profesori din Turcia, Italia, Bulgaria și Polonia.
    25.03.2019 10:55 | mai mult »
  • Colegiul Mihai Viteazul Ineu a devenit membru în proiectul de parteneriat strategic ‘De la teorie la practică folosind competențele secolului 21’din cadrul programului european Erasmus+. Proiectul se derulează pe o perioadă de doi ani și cuprinde școli din cinci țări: Italia, Portugalia, Turcia, Grecia și România.
    25.03.2019 10:47 | mai mult »
  • Colegiul nostru a devenit membru în proiectul de parteneriat strategic ‘De la teorie la practică folosind competențele secolului 21’. Proiectul se derulează pe o perioadă de doi ani și cuprinde școli din cinci țări: Agrupamento de Escolas de Forte da Casa’ din Portugalia, IPSSAR ‘P.pi Grimaldi’ din Italia, Colegiul 'Mihai Viteazul' Ineu din România, ‘ONUR ATES ANADOLU’ Lisesi din Turcia și ‘5o GENIKO LYKEIO KARDITSAS’ din Grecia
    01.12.2018 21:41 | mai mult »
  • The project is based on student centered approach aiming to develop their life skills (Social Abilities, Efficiency, Flexibility, Initiative, Leadership), learning skills (Communication, Creative Thinking, Collaboration, Critical Thinking), literacy skills (Information, Media and Technology Literacy), so that they can upgrade their own chances to get a job when graduating.

29.11.2018 09:49 | mai mult »
  • Colegiul Mihai Viteazul’ Ineu a devenit partener în proiectul ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ care se desfășoară pe o perioadă de doi ani. Proiectul cuprinde școli din cinci țări: Italia, Turcia, România, Bulgaria și Polonia și se adresează elevilor din învățământul liceal care îndrăgesc materia limba engleză.

27.11.2018 20:23 | mai mult »
  • Our high school has become a member of the project called ‘Teaching English through Stories’ 2018-1-IT02-KA229-048378_2, which lasts for two years. The project is designed for high school students and involves schools from five European countries: Italy, Turkey, Romania, Bulgaria and Poland.
    22.11.2018 20:00 | mai mult »

Camera:
Telefon: