Marius Crainic

Erasmus+

• eTwinning is the online action created by the European Commission which aims to encourage European schools to collaborate using ICT. eTwinning is co-funded by the Erasmus+, the European programme for Education, Training, Youth and Sport.
    08.11.2019 07:51 | more »
  • The high school Mihai Viteazul Ineu, Romania became a partner in the project ‘The Beauty of my Culture’ together with other high schools from Greece, Poland and Italy during the school year 2018-2019.
    08.11.2019 07:52 | more »
  • Etwinning este platforma online creată de Comisia Europeană care încurajează școlile din Europa să elaboreze proiecte educaționale prin care elevii își formează și își dezvoltă competențe în domenii diverse.
    06.11.2019 11:04 | more »
  • Colegiul   Mihai   Viteazul   Ineu   a   sărbătorit   Zilele   Erasmus+   2019   în   această   săptămână.   La
    eveniment   au   participat   elevi   și   profesori   din   colegiul   nostru   care   au   devenit   ambasadori
    ErasmusDays2019   și   care   sunt   implicați   în   proiectele   finanțate   de   Programul   European
    Erasmus+.
    05.11.2019 12:03 | more »
  • A treia mobilitate a proiectului De la Teorie la Practică’ a avut loc în orașul Modica din Italia în perioada 6-12 Octombrie 2019. Colegiul Mihai Viteazul Ineu a fost reprezentat de profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda și de elevii Tara Tripa, Ariana Țole, Gabriela Tulcan, Marius Țolea, Alexandru Ciocan, Dacian Căldăraș, Alexandru Ioan și Alexandru Vid.
    05.11.2019 10:44 | more »
  • Educația digitală
    Colegiul  ‘Mihai   Viteazul’   Ineu   a   devenit   partener   în   proiectul    ‘Educația   digitală’   care   se
    desfășoară   pe   o   perioadă   de   doi   ani,   2019   -   2021.
    05.11.2019 10:43 | more »
  • Proiectul ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ a ajuns la a treia mobilitate care s-a desfășurat  în Sofia, Bulgaria. La această întâlnire au participat profesori și elevi din Italia, Turcia, Polonia, Bulgaria și Romania. Profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda, împreună cu elevii Timeea Gudiu, Laura Mang, Lucia Marian, Tania Gheorghei, Gabriela Tulcan și Delia Vesa au reprezentat Colegiul Mihai Viteazul Ineu.
    03.06.2019 10:12 | more »
  • Săptămâna care s-a încheiat a fost plină de evenimente inedite pentru profesorii și elevii Colegiului Mihai Viteazul Ineu care au participat la a doua mobilitate a proiectului ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ ce s-a desfășurat în localitatea Benevento din Italia. Profesorii Cleopatra Ardelean și Cristina Preda, împreună cu elevii Ionuț Faur, Alexandru Tripon, Iasmin Cătană, Eduard Jurj, Răzvan Hușveth, Alexandru Ciocan și Andrei Lela au luat parte la schimbul de experiență la care au colaborat elevi și profesori din Turcia, Italia, Bulgaria și Polonia.
    25.03.2019 10:55 | more »
  • Colegiul Mihai Viteazul Ineu a devenit membru în proiectul de parteneriat strategic ‘De la teorie la practică folosind competențele secolului 21’din cadrul programului european Erasmus+. Proiectul se derulează pe o perioadă de doi ani și cuprinde școli din cinci țări: Italia, Portugalia, Turcia, Grecia și România.
    25.03.2019 10:47 | more »
  • Colegiul nostru a devenit membru în proiectul de parteneriat strategic ‘De la teorie la practică folosind competențele secolului 21’. Proiectul se derulează pe o perioadă de doi ani și cuprinde școli din cinci țări: Agrupamento de Escolas de Forte da Casa’ din Portugalia, IPSSAR ‘P.pi Grimaldi’ din Italia, Colegiul 'Mihai Viteazul' Ineu din România, ‘ONUR ATES ANADOLU’ Lisesi din Turcia și ‘5o GENIKO LYKEIO KARDITSAS’ din Grecia
    01.12.2018 21:41 | more »
  • The project is based on student centered approach aiming to develop their life skills (Social Abilities, Efficiency, Flexibility, Initiative, Leadership), learning skills (Communication, Creative Thinking, Collaboration, Critical Thinking), literacy skills (Information, Media and Technology Literacy), so that they can upgrade their own chances to get a job when graduating.

29.11.2018 09:49 | more »
  • Colegiul Mihai Viteazul’ Ineu a devenit partener în proiectul ‘Predarea Limbii Engleze prin Povestiri’ care se desfășoară pe o perioadă de doi ani. Proiectul cuprinde școli din cinci țări: Italia, Turcia, România, Bulgaria și Polonia și se adresează elevilor din învățământul liceal care îndrăgesc materia limba engleză.

27.11.2018 20:23 | more »
  • Our high school has become a member of the project called ‘Teaching English through Stories’ 2018-1-IT02-KA229-048378_2, which lasts for two years. The project is designed for high school students and involves schools from five European countries: Italy, Turkey, Romania, Bulgaria and Poland.
    22.11.2018 20:00 | more »

Camera:
Telefon: